loading...
25 stycznia , im.: Miłosza, Pawła, Tatiany
| Święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła

Galeria

Video / Audio


 • Harmonogram Mszy na Boże Narodzenie

  Wigilia Bożego Narodzenia:

   

   

  21:30 Śpiew kolęd

  22:00 Uroczysta Msza św. po  angielsku

  23:30 Śpiew kolęd

  O północy – tradycyjna PASTERKA po polsku

   

   

  10 grudnia 2021r. 1174
 • Zyczenia Świateczne

  Drodzy Parafianie i Przyjaciele!

   

  Do bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem, wchodzi się przez drzwi tak małe, że można przez nie przejść tylko przy głębokim skłonie. Papież Benedykt XVI podczas pasterki 2011 powiedział: „Ten, kto dziś chce wejść do kościoła Narodzenia Pańskiego w Betlejem, zauważa, że portal, który niegdyś miał pięć i pół stopy wysokości, został w znacznej części zamurowany. Pozostał tylko mały otwór na półtora metra. Chodziło prawdopodobnie o to, aby lepiej chronić kościół przed ewentualnymi atakami. Ten, kto chce wejść do miejsca narodzin Jezusa, musi się pochylić".

   

   Chociaż celebrujemy Pasterkę z dala od bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem, to jednak nasz polski kościół jest równie ważny i święty. Kiedy przekraczamy próg tej świątyni, musimy mieć świadomość, że jest to miejsce dedykowane, przekazane samemu Bogu.

   

  Trzeba sobie dziś zadać pytania i podjąć nad nimi refleksję: Jak dbam o to miejsce? Czy regularnie i jak często je nawiedzam? Czy troszczę się o jego utrzymanie i czy to nie jest mi obojętne? Od 8 grudnia już nie ma dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św, ponownie obowiązuje nas wszystkich 3 Przykazanie Boże.

   

  Kiedy pobożni Żydzi kończyli swoją pielgrzymkę do świątyni jerozolimskiej, wołali słowami psalmu, które uczy swoim dziękczynieniem za miejsce, w którym możemy się modlić w języku naszych ojców: "Dusza moja stęskniona pragnie przedsionków Pańskich, serce moje i ciało radośnie wołają do Boga żywego" Ps 84,3.

   

  Pochylmy się w geście dziękczynienia Bogu za świątynię polską! Dbajmy o to dziedzictwo pierwszych emigrantów w Tacoma i troszczmy się o jego piękno i utrzymanie.

  Nie oczekujmy bezdusznie, aby nasz kościół w Tacoma był wspierany tylko przez przysłowiową "ubogą wdowę" podczas gdy my beztrosko wspieramy wszystkie inne cele. Oczywiście, zawsze pamiętamy i wracamy do Polskiego Kościoła nie tylko przy okazji tradycyjnych polskich obrzędów, ale również w czasie smutku, w trudnych chwilach wiecznego rozstania z bliskimi. Raz utraciwszy ten jedyny ośrodek polonijny w Tacoma już nigdy więcej nikt nie da nam ponownej szansy.

   

  Cenimy i zauważamy waszą troskę o kościół polski w Tacoma, gdyby było inaczej, nigdy byście tutaj nie przyjeżdżali. Wiemy, że mijacie po drodze wiele innych kościołów katolickich, aby przybyć tutaj i jesteśmy wam wdzięczni za to. Bez waszego wsparcia i pomocy bylibyśmy już historią.

   

  To co mamy jest darem i błogosławieństwem od Boga. Tym, którzy bezinteresownie pomagają naszej parafii w wypełnianiu posługi duszpasterskiej wśród Polonii, składamy staropolskie „Bóg zapłać!” Liczymy na zrozumienie wśród całej Polonii i większą hojność i wsparcie naszego kościoła w tym nadchodzącym świątecznym czasie.

   "Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli                z wiarą, nadzieją i miłością - abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, - abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy. Proszę was o to."    św. Jan Paweł II, Papież

   

  24 grudnia, w piątek, o północy zgromadźmy się na polskiej “Pasterce”, zaśpiewajmy wspólnie kolędy, aby radość Bożego Narodzenia wypełniła nasze myśli i serca!

  W wigilię Bożego Narodzenie również będą Msze o godz. 22:00 (po angielsku)                                              

  Msza w Boże Narodzenie, w sobotę, 25 grudnia o godz. 9:00 po angielsku                                                       i o godz. 11:00 po polsku        

  10 grudnia 2021r. 1969
 • Najnowszy biuletyn

  "To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe".

  Przedwczoraj 14:39 2238 4
 • "Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków

  19 stycznia 2021r. 743
 • „Karol Wojtyła – nasz Papież” 100-lecie urodzin Jana Pawła II - biografia filmowa

  19 stycznia 2021r. 726