16 maja , im.: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
VI Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Andrzeja Boboli

Podziękowanie za majówkę

Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszej majówki.  Dziękujemy za wspólne  świętowanie.

W swoich opracowaniach Papież Jan Paweł II podejmował zagadnienie dotyczące wspólnoty jaką jest rodzina oraz wspólnota kościoła katolickiego.
Pisał że więź rodzinna oznacza zarazem przynależność do wpólnoty jaką jest nasz kościół, który wychowuje, kształtuje naszą duszę i gdzie jesteśmy związani jednością wiary, kultury, języka i histori.
To wspólne dziedzictwo stanowi zarazem wezwanie dla każdego z nas by pielęgnować kulturę w świetle Ewangelii jak i naturalne podstawowe ludzkie więzi i relacje.
Dlatego też zarówno rodziny, wspólnoty, jak i naród nie da się niczym zastąpić, co często podkreślał nasz Papież jak ważne jest by  rodzina i wspólnota kościoła była nierozerwalna.