05 sierpnia , im.: Emila, Karoliny, Kary
Czwartek XVII tygodnia okresu zwykłego | Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny

Wakacje - Pamiętaj o Bogu

Mamy nadzieję, że po próbach i trudnościach z ostatnich 16 miesięcy będziecie mieli okazję do bardzo   potrzebnego odpoczynku i relaksu. Z niecierpliwością czekamy na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, których nie widzieliśmy od ponad roku! Przypomnijmy jednakże, że nadal    istnieje święty obowiązek  uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., nawet jeśli jesteście na wakacjach.  Niestety, ostatnio pojawiło się pewne zamieszanie co do tego, czy obowiązuje "dyspensacja"  z niedzielnej Mszy św.  Żaden człowiek może "zrezygnować" lub uchylić Boskie prawo i dekalog. Trzecie przykazanie mówi: "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił",   i nie możemy więcej powiedzieć, że to już nie ma zastosowania, jak nie możemy powiedzieć, że możemy              zapomnieć o "Nie będziesz kraść" lub "Czcić ojca swego i matkę swoją". Oczywiście Kościół zawsze uważał, że mogą istnieć uzasadnione powody, dla których dana osoba może nie uczestniczyć we Mszę św. niedzielnej , w tym starość, choroba i niemoc; nadal tak jest. Podczas tej pandemii przez kilka  miesięcy, gdy nie była odprawiana publiczne Msza św. a po wznowieniu Mszy świętej wciąż istniała możliwość zarażenia się korona wirusem, mogliśmy, po dokładnym zapoznaniu się ze swoim sumieniem,  zdecydować się nie wracać na Mszę świętą niedzielną. Jednak, teraz gdy wskaźniki szczepień idą w górę, Covid-19 ograniczenia zostały zniesione,  a ludzie wracają do bardziej normalnego sposobu życia, to usprawiedliwienie siebie z nieobecności z niedzielnej Mszy św. nie istnieje dłużej. Jeśli wybierasz się do centrum handlowego, na grilla lub obiad do restauracji, idziesz grać w  piłkę, odwiedzasz fryzjera, jedziesz nad morze i tym podobne, to powinieneś być również na niedzielnej Mszy św! Życzymy Błogosławionego lata.