05 sierpnia , im.: Emila, Karoliny, Kary
Czwartek XVII tygodnia okresu zwykłego | Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny

• Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia to data szczególnie bliska Polakom. Jest tradycją, że tego dnia, w którym obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, wspominamy rocznicę Cudu nad Wisłą oraz świętujemy Dzień Wojska Polskiego, gromadzimy się w świątyni, aby dziękować za opiekę Matki Bożej nad naszą Ojczyzną i prosić Ją o wstawiennictwo we wszystkich sprawach narodowych, społecznych i osobistych.

Wczoraj 18:10 132
  • Wakacje - Pamiętaj o Bogu

Mamy nadzieję, że po próbach i trudnościach z ostatnich 16 miesięcy będziecie mieli okazję do bardzo   potrzebnego odpoczynku i relaksu. Z niecierpliwością czekamy na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, których nie widzieliśmy od ponad roku! Przypomnijmy jednakże, że nadal    istnieje święty obowiązek  uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., nawet jeśli jesteście na wakacjach.  Niestety, ostatnio pojawiło się pewne zamieszanie co do tego, czy obowiązuje "dyspensacja"  z niedzielnej Mszy św.  Żaden człowiek może "zrezygnować" lub uchylić Boskie prawo i dekalog. Trzecie przykazanie mówi: "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił",   i nie możemy więcej powiedzieć, że to już nie ma zastosowania, jak nie możemy powiedzieć, że możemy              zapomnieć o "Nie będziesz kraść" lub "Czcić ojca swego i matkę swoją". Oczywiście Kościół zawsze uważał, że mogą istnieć uzasadnione powody, dla których dana osoba może nie uczestniczyć we Mszę św. niedzielnej , w tym starość, choroba i niemoc; nadal tak jest. Podczas tej pandemii przez kilka  miesięcy, gdy nie była odprawiana publiczne Msza św. a po wznowieniu Mszy świętej wciąż istniała możliwość zarażenia się korona wirusem, mogliśmy, po dokładnym zapoznaniu się ze swoim sumieniem,  zdecydować się nie wracać na Mszę świętą niedzielną. Jednak, teraz gdy wskaźniki szczepień idą w górę, Covid-19 ograniczenia zostały zniesione,  a ludzie wracają do bardziej normalnego sposobu życia, to usprawiedliwienie siebie z nieobecności z niedzielnej Mszy św. nie istnieje dłużej. Jeśli wybierasz się do centrum handlowego, na grilla lub obiad do restauracji, idziesz grać w  piłkę, odwiedzasz fryzjera, jedziesz nad morze i tym podobne, to powinieneś być również na niedzielnej Mszy św! Życzymy Błogosławionego lata.

ponad 2 tygodnie temu, 2021-07-13 1041
  • Najnowszy biuletyn

"To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe".

2 dni temu, 2021-08-02 1054 4
  • Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa mocno wrosła w polską i polonijną tradycję religijną.    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do  zorganizowania procesji Bożego Ciała. Radzie Duszpasterskiej   za przygotowanie ołtarzy oraz za bogatą dekorację ołtarzy, dziewczynkom za sypanie kwiatów, ministrantom za piękną i ofiarną służbę, oraz wszystkim parafianom i gościom za udział w procesji. Była to niedziela wielkiej manifestacji naszej wiary i dniem  wdzięczności Bogu za dar Eucharystii.

07 czerwca 730 24
  • Annual Catholic Appeal

Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy hojnie odpowiedzieli na  apel w  dorocznej zbiórce funduszy na cele charytatywne.   Arcybiskup spodziewał się, że zbierzemy $7,900. W tym roku po raz pierwszy przekroczyliśmy spodziewaną sumę! Uzbieraliśmy $8,180!                                   Serdecznie dziękujemy za  pomoc. Każda ofiara dana z serca jest wielką.

ponad 2 tygodnie temu, 2021-07-13 590
  • Podziękowanie za majówkę

Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszej majówki.  Dziękujemy za wspólne  świętowanie.

04 maja 668 5
  • Droga Krzyzowa z udziałem młodzieży

Rewolucja pięknych ludzi” z takim hasłem  szliśmy   Ekstremalną Drogą Krzyżową. Sama inicjatywa jest  wędrowaniem wyznaczoną  trasą połączonym z rozważaniem ostatnich chwil ziemskiego życia  Pana Jezusa.

30 marca 863 1 5